... ...

Beraat Kandili Kutlaması(10 Mayıs Çarşamba)

...
#

Cenabı Hak’kın rahmet ve mağfiretinin bizleri kuşatacağı, tüm manevi kirlerimizden arınma imkânı bulabileceğimiz, mübarek Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olan bir Berat Kandiline daha ulaşmanın sevinç ve huzurunu hep birlikte yaşıyoruz. 
Bu mübarek gece; tüm Müslümanların, sınırsız af ve merhamet sahibi olan Cenab-ı Allah’a sığınıp günahlardan arındıkları, ilahi lütuf ve bereketlere erişebildikleri en müstesna zaman dilimlerinden bir tanesidir. Berat bizler için bağışlanmadır, yenilenmedir. Berat Gecesi; Yüce Rabbimizin af ve mağfiret gecesidir. Sevgili Peygamberimiz, bu gecede Allah'a bol bol ibadet edilmesini buyurmuştur.
Böylesine mübarek kandil günleri; bizleri her zaman bir ve diri tutan müstesna günlerdir. Bu nedenle yaşamımızdaki güzel hasletleri hatırlamak ve onları hayatımıza rehber kılmak adına da kandil geceleri büyük bir önem arz etmektedir. Bu mübarek gecede; sadece ferdi ve ailevi mutluluğumuz için değil, milletimizin ve tüm Müslümanların ferahı için; toplumsal barış ve huzur için de niyazda bulunmayı unutmayalım.
Berat Gecemizin gündelik hayatımızın getirdiği sıkıntılarla bunalan ruhlarımıza ve manevi hayatın ihmaliyle daralan kalplerimize bir kandil olmasını diliyor, Aziz Milletimizin ve Akşehirli Hemşehrilerimin Mübarek Berat Kandilini tebrik ediyorum. Berat Kandili’nin tüm İslâm Alemi’nin birlik ve dirliğine, İslam coğrafyasında haksızlığa ve zulme uğramış Müslüman kardeşlerimizin kurtuluşlarına, insanlığın hidayet ve barışına, maddî ve manevî hayırlara ve bereketlere vesile olmasını da Cenab-ı Hak’tan niyaz ederek, tüm hemşehrilerime en kalbi sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

811 kez görüntülendi.